Strona główna    Urządzenia    Kontakt    SAMSON AG

 
 
       

Seria TROVIS 5500

  Telemetria
 

O firmie

Aktualności

Branże

Serwis techniczny
i informacyjny

Dla projektantów

Telemetria

Praca w SAMSON

Jak do nas dojechać?

 

SAMSON Sp. z o.o.
Automatyka i Technika Pomiarowa
al. Krakowska 197
02-180 Warszawa

   
 


TROVIS 5575

TROVIS 5576

TROVIS 5579

Realizacja komfortowego i oszczędneho ogrzewania jest teraz prosta dzięki nowej serii regulatorów pogodowych TROVIS 5500.

Pogodowa regulacja temperatury zasilania instalacji c.o. daje ewidentne oszczędności. W zależności od zastosowanego typu regulatora regulację można prowadzić w trzech obwodach grzewczych. W przypadku, gdy jest to niewystarczające można łączyć regulatory (maks. do 32) w sieć. Dzięki temu regulatory komunikują się między sobą i wspólnie czuwają, aby jak najbardziej optym lnie zasilać złożoną instalację grzewczą.

Aby mieć łatwy wgląd w pracę instalacji można w prosty sposób zrealizować system komputerowego nadzoru w oparciu o protokół Modbus, którym dysponują wybrane regulatory tej serii. Możliwy jest wówczas również nadzór nad ilością ciepła, gdyż regulatory można doposażyć w moduły komunikacyjne M-Bus do podłączenia maksymalnie 3 liczników ciepła.

Wymagana jest funkcja alarmowania? Nic prostszego. Regulatory tej serii mogą informować za pośrednictwem krótkich informacji tekstowych SMS za pomocą modemów o zaistniałych sytuacjach alarmowych w węźle.

Sama obsługa regulatora jest dodatkowo uproszczona dzięki podświetlanemu, dużemu wyświetlaczowi graficznemu. Programowanie regulatorów może być dodatkowo ułatwione poprzez oprogramowanie komputerowe TROVIS View. Identyczne nastawy mogą być przenoszone między regulatorami za pomocą wygodnego modułu pamięciowego.

 

TROVIS 5575

2 obwody regulacji

18 schematów instalacji

TROVIS 5576

2 obwody regulacji

37 schematów instalacji

TROVIS 5579

3 obwody regulacji

55 schematów instalacji

TROVIS 5570

Stacyjka pozwalająca na zdalny dostęp do istotnych parametrów regulatora z poziomu pomieszczenia mieszkalnego.