Strona główna    Urządzenia    Kontakt    SAMSON AG

 
 
       

Branże

   
 

O firmie

Aktualności

Branże

Serwis techniczny
i informacyjny

Dla projektantów

Telemetria

Praca w SAMSON

Jak do nas dojechać?

 

SAMSON Sp. z o.o.
Automatyka i Technika Pomiarowa
al. Krakowska 197
02-180 Warszawa

   

 

Ciepłownictwo/
Ogrzewnictwo

     

Firma SAMSON posiada bardzo bogatą ofertę w zakresie automatyki ciepłowniczej. Jest uznawana w Polsce za jednego z głównych dostawców urządzeń regulacyjnych do węzłów cieplnych.

Wiele ośrodków ciepłowniczych (m.in. SPEC Warszawa, SEC Szczecin, MPEC Wrocław, THERMA Bielsko-Biała, PEC Suwałki, MPEC Białystok, MPEC Kraków, EC Łódź) od lat stosuje nasze urządzenia bądź w zakresie pełnej gamy układów regulacyjnych łącznie z automatyką pogodową, bądź w zakresie regulatorów bezpośredniego działania.

Stosowanie w Polsce ciepłowniczych urządzeń firmy SAMSON ma bogatą tradycję – już w latach 60-tych ubiegłego wieku były licznie montowane w warszawskim SPEC-u regulatory temperatury c.w.u. bezpośredniego działania. W wielu wypadkach pracowały one poprawnie aż do czasów wielkiej modernizacji warszawskiego systemu ciepłowniczego, jaka miała miejsce na początku lat 90-tych.

Uznana jakość zaworów regulacyjnych firmy SAMSON i doświadczenia z przemysłu przeniesione do ciepłownictwa dają tak rewelacyjne efekty w zakresie długoletniej pracy w trudnych warunkach.

Oferta naszej firmy w zakresie ciepłownictwa jest ponadto wzbogacona o możliwość wdrażania systemów telemetrii i zdalnego sterowania. W wielu przedsiębiorstwach energetyki cieplnej w Polsce pracują uruchomione przez naszych specjalistów tego typu systemy, a największy z nich zrealizowano dla PEC Suwałki. Obecnie obejmuje on ponad 200 węzłów pozostających pod ciągłym nadzorem.

 

 

Przemysł
chemiczny

     

W wielu instalacjach przemysłu chemicznego zawory regulacyjne firmy SAMSON są oczywistością. Naszym urządzeniom zaufały zarówno koncerny światowe jak AKZO, BASF, BAYER, DEGUSSA, DSM, MONSANTO, czy SOLVAY, jak i polskie jak ORLEN, ANWIL, POLIFARB.

Na etapie projektowania i konstruowania zaworów stale uwzględniane są doświadczenia, sugestie i życzenia odbiorców tych urządzeń stosujących je w instalacjach przemysłu chemicznego. SAMSON dostarcza dla chemicznych instalacji procesowych zawory o lekkiej i ciężkiej konstrukcji modułowej wykonywane ze wszystkich dostępnych materiałów zgodnie z normami DIN, ANSI i JIS aż po zawory dla wysokich ciśnień zgodnych z normą IG.

Technologie odkuwkowe, samonastawne dławnice, metalowe mieszki uszczelniające, grzyby odciążone ciśnieniowo, płaszcze grzewcze oraz odporne na korozję, niskoszumne i trwałe elementy wewnętrzne są u nas codziennym standardem.

W naszej ofercie mamy również odpowiednie rozwiązania także dla przypadków szczególnych, jak kriotechnika, instalacje PSA, procesy sterylne. Nasz program produkcji dopełniają innowacyjne urządzenia peryferyjne jako współpracujące z magistralą obiektową pozycjonery, zawory elektromagnetyczne, wzmacniacze przepływu, zawory blokujące i nadajniki sygnałów granicznych. Inteligentne pozycjonery typu 3730-3 są wyposażone w system diagnostyki TROVIS-EXPERT.

Oprócz certyfikatów międzynarodowych posiadamy również krajowe:

 

Urzędu Dozoru Technicznego
Instytutu Górnictwa Nafty i Gazu
Państwowego Zakładu Higieny
ocena zgodności z polskimi normami bezpieczeństwa.