Strona główna    Urządzenia    Kontakt    SAMSON AG

 
 
       

Seria TROVIS 5400

  Telemetria
 

O firmie

Aktualności

Branże

Serwis techniczny
i informacyjny

Dla projektantów

Telemetria

Praca w SAMSON

Jak do nas dojechać?

 

SAMSON Sp. z o.o.
Automatyka i Technika Pomiarowa
al. Krakowska 197
02-180 Warszawa

   

Moduł pamięciowy    

Seria TROVIS 5400 zawiera regulatory elektroniczne wyposażone w interfejs komunikacyjny RS232 lub RS485 pozwalający na ich włączenie w system telemetrii i zdalnego sterowania. Interfejsy zapewniają komunikację dwustronną, tj. możliwy jest nie tylko odczyt parametrów ale również zdalne programowanie i oddziaływanie na elementy wykonawcze.

Wszystkie regulatory serii TROVIS 5400 posiadają w ściance czołowej gniazdo typu telefonicznego pozwalające na podłączenie modułu pamięciowego, który jest niezmiernie przydatny w trakcie eksploatacji regulatorów, szczególnie wtedy, gdy nie są one jeszcze podłączone do systemu telemetrii.

Pozwala on na duplikowanie w prosty sposób ustawień regulatorów. Wystarczy wprowadzić moduł do gniazda regulatora, którego nastawy chcemy przenieść na inne regulatory, potwierdzić chęć wpisania nastaw do modułu i odczekać kilka sekund. Następnie udać się na podobne węzły wyposażone w dany typ regulatora i po wprowadzeniu modułu do gniazda zatwierdzić odczyt modułu przez regulator. Po kilku sekundach regulator będzie zaprogramowany według danych z modułu. Funkcjonalność ta jest bardzo wygodna przy rozruchu większej liczby węzłów.

 

Powiększenie

Moduł pamięciowy można podłączyć również do komputera (port szeregowy) i przy użyciu odpowiedniego oprogramowania (dostarczanego razem z modułem) dokonać odpowiednich nastaw, wpisać je do modułu i udać się na węzeł celem przepisania ich do regulatora.

Inną możliwością jaką daje moduł pamięciowy w połączeniu z komputerem to założenie na dysku archiwum ustawień poszczególnych regulatorów. W razie kłopotów z jakimś węzłem wystarczy odszukać na dysku odpowiedni zbiór z nastawami i na jego podstawie odpowiednio zapisać moduł, udać się na węzeł i wpisać zawartość modułu do regulatora.

Możliwy jest również wydruk z komputera opisu nastaw (na podstawie archiwum dyskowego).

   
Spis treści